Grunt to plan. Czy na pewno?

Plany – dobrze je robić, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że coś je może pokrzyżować. Im szybciej sobie zdamy z tego sprawę, tym będzie nam łatwiej zaakceptować wszelkie przeciwności. Są ludzie, którzy nie znoszą takich sytuacji, wydaje im się, że jeśli coś idzie zgodnie z ich planem, to oni to kontrolują. Co nie jest do końca prawdą, ale do tego trzeba dojść samemu.

Taką osobą była mama Krysi, która była przekonana, że dobry plan uchroni ją od wszelkich przeciwności. Oczywiście zdawała sobie sprawę z tego, że coś się może wydarzyć, chociaż nie lubiła takich myśli do siebie dopuszczać. Z równowagi wyprowadzały ją wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Tak było w przypadku ospy, na którą zachorowała Krysia. Mama już dawno wzięła sobie urlop na majówkę, ponieważ marzył jej się wyjazd z dziećmi w nad morze. Wyjeżdżali co roku w to samo miejsce, do tego samego ośrodka. Dzięki temu mama unikała rozczarowań. Mąż wielokrotnie namawiał na wspólny wypad gdzieś indziej, jednak mama nie chciała słyszeć o jakichkolwiek zmianach. Tata z kolei nie znosił rutyny, po trzech razach w tym miejscu uznał, że więcej tam nie pojedzie. W tej kwestii nie dało się wypracować kompromisu, każdy upierał się przy swoim. Jednak w tym roku miało być inaczej, a wszystko przez to, że kilka dni przed wyjazdem Krysia obudziła się z wysypką. Mama wiedziała od kogo się zaraziła i w pierwszym momencie chciała iść wyładować złość na mamę Helenki. Na szczęście opanowała emocje, przecież nikt nie był niczemu winien. Wybrała się do niej jednak, jako do doświadczonej mamy, żeby zapytać co na ospę należy stosować. Oczywiście wybierała się do lekarza, ale i tak chciała zadziałać jak najszybciej.

Mama Helenki poleciła jej Pudroderm, sprawdzony puder w kremie. Jakoś poczuła się winna zaistniałej sytuacji i chciała podarować jedno opakowanie leku sąsiadce, ale ta stanowczo odmówiła, przecie w około było pełno aptek. Poszła i kupiła jedno opakowanie. Następnie zarejestrowała się w przychodni i zaprowadziła Krysię do lekarza. Ten potwierdził wstępną diagnozę, to była ospa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Wieczór panieński… 2021
Shale theme by Siteturner