Impreza urodzinowa w restauracji – ważne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę

Impreza urodzinowa w restauracji – ważne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę

Urodziny to świetna okazja, aby zorganizować piękną uroczystość w restauracji w gronie członków rodziny i przyjaciół. Zwłaszcza że nie codziennie możemy ze wszystkimi znajomymi się spotkać, a więc warto wykorzystać taką okazję. Jeśli nie masz ochoty tracić czasu na przygotowania imprezy w domu, ciekawą i wygodną alternatywą jest impreza w restauracji. Poniżej opisujemy wskazówki, na co trzeba zwrócić uwagę, robiąc urodziny w restauracji. 

Uporządkowany plan działania

W pierwszej kolejności należy stworzyć listę gości, aby nie okazało się, że impreza będzie miała wielkość małego przyjęcia weselnego. Zastanów się, kto Ci jest najbliższy i kogo nie może zabraknąć w tym ważnym dla Twojego dziecka dniu. Wiedząc już, ilu gości chcesz zaprosić, dobierz lokal, który będzie dysponował odpowiednią przestrzenią. Każda restauracja ma inną przestrzeń czy dysponuje osobnymi salami na 25 lub 50 osób – lepiej wziąć większą restaurację niż, żeby było ciasno, a goście czuli się mało komfortowo. 

Przepisem na sukces jest postawienie swojego wyboru na wcześniej sprawdzoną restaurację lub restaurację z mnóstwem dobrych opinii. Jak widać, nie jest łatwa organizacja urodzin. Szczecin na przykład oferuje renomowane restauracje, które sprawiają, że goście na koniec przyjęcia urodzinowego wychodzą z lokalu z szerokim uśmiechem. Nie ma co ukrywać, że duże miasta są pełne dobrych restauracji, a sam wybór lokali pozwala na dobór miejsca zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. 

Jeśli podoba Ci się restauracja, lecz nie wiesz, jakie tam jest jedzenie, warto zamówić, chociażby jeden posiłek na wynos. Jeśli posiłek się okaże bardzo smaczny, może to być oznaka, że to właśnie w tym miejscu warto zorganizować przyjęcie urodzinowe. 

Karta menu

Tak jak w przypadku wesel na przyjęciu urodzinowym są ważne: jedzenie, napoje i alkohol. Te trzy elementy zapewniają świetną zabawę zarówno samemu solenizantowi, jak i gościom. Przed samymi urodzinami dobrze jest się zapytać, co lubią goście oraz upewnić się, czy ktoś nie jest na dany składnik uczulony. Trzeba pamiętać, że żołądki niektórych gości mogą nie tolerować pewnych składników lub część zaproszonych osób może stosować szczególne diety np. wegańskie czy wegetariańskie. Dokładne wypytanie o preferencje kulinarne pozwoli wyeliminować ryzyko błędu. Nie ma nic gorszego od sytuacji, w której wegetarianin niczego nie będzie mógł zjeść, bo menu urodzinowe będzie się składało wyłącznie z mięsnych potraw. Aby mieć pewność, że karta menu będzie wszystkim odpowiadać, warto także zapytać o preferencje alkoholowe. Nie wszyscy lubią mocny alkohol, dlatego najlepiej u managera zamówić po trochu kilka rodzajów alkoholu, aby każdy z gości czuł się swobodnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Wieczór panieński… 2022
Shale theme by Siteturner