Czy znalezienie laptopa do pracy i gamingu jest trudne?

Czy znalezienie laptopa do pracy i gamingu jest trudne?

W dzisiejszych czasach, stacjonarne pecety są coraz częściej zastępowane swoimi przenośnymi odpowiednikami. Powodów jest dość sporo. Po pierwsze, laptop jest rozwiązaniem znacznie przystępniejszym cenowo, niż wydajny komputer. Dotyczy to w szczególności maszyn stricte gamingowych, których ceny sięgają nierzadko naprawdę ogromnych kwot. Oprócz kwestii cenowych, urządzenia przenośne mają jeszcze jedną zaletę – możemy zabrać je praktycznie wszędzie. Atut ten możemy docenić nie tylko na studiach, ale też podczas istotnych wyjazdów służbowych oraz długich podróży pociągiem, które aż proszą się o urozmaicenie ich ulubioną grą. Wiele osób zastanawia się jednak, czy istnieje coś takiego, jak laptopy do pracy i gamingu, które pozwoliłby nam na korzystanie z jednej maszyny zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W niniejszym artykule przybliżymy najistotniejsze kwestie, związane z doborem takiego uniwersalnego komputera.

 

Procesor to podstawa

 

Nie da się ukryć, że solidne laptopy do pracy i gamingu powinny być wyposażone w najwyższej klasy procesor. Wymagania sprzętowe idą bowiem stopniowo w górę z każdym rokiem, nierzadko również w przypadku aplikacji, wykorzystywanych chociażby przez projektantów. Co więcej, współczesne miejsca pracy często sprzyjają także multitaskingowi. Pisząc programy, lubimy słuchać muzyki z aplikacji streamingowych, zaś podczas tworzenia projektów – uruchamiamy kilka oprogramowań jednocześnie. Warto jest więc sprawdzić, z jakiego procesora korzysta dana maszyna, aby uniknąć spowolnień oraz utraty niezapisanych postępów. Także i gry wymagają od nas użycia możliwie najwydajniejszego procesora. Dotyczy to zarówno tytułów sieciowych, jak i bardziej wymagających produkcji Single Player.

 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

 

Pamiętajmy, że laptopy do pracy i gamingu bardzo często pracują z dużą intensywnością. Z tego też powodu, dobre urządzenie tego typu powinno zapewniać podzespołom optymalne chłodzenie. Nie bez znaczenia jest tu również żywotność zainstalowanej w nim baterii. Przeglądając dostępne oferty, nie zapominajmy także o kulturze pracy – najlepsze laptopy są niemal niesłyszalne, nawet podczas odpalenia wymagających gier. Przykładem są tu chociażby urządzenia marki ASUS, wyposażone w procesory AMD Ryzen. A ponieważ komputery przenośne tego producenta odznaczają się sporym zróżnicowaniem, bez trudu znajdziemy pośród nich rozwiązanie, które spełni wszystkie nasze wymogi.

Copyright Wieczór panieński… 2024
Shale theme by Siteturner