Depilacja woskiem: jaki rodzaj wosku wybrać?

Depilacja woskiem: jaki rodzaj wosku wybrać?

Depilacja woskiem to zabieg, który możemy wykonać w salonie kosmetycznym, ale również we własnym domu. Choć jest to zabieg stosunkowo łatwy, wymaga on pewnej wiedzy i przygotowania, które pozwoli nam bezpiecznie wykonać depilację. Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku kosmetycznego jest dość popularną metodą, wybieraną przez wiele samodzielnych kobiet, które nie czują się komfortowo, korzystając z usług oferowanych w salonach kosmetycznych. 

Zanim jednak przejdziemy do wykonywania zabiegu, powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach wosków kosmetycznych dostępnych na rynku oraz poszczególnych etapach zabiegu, ponieważ dzięki tej wiedzy będziemy mogli wykonać depilację w prawidłowy sposób! 

Rodzaje wosków kosmetycznych 

Woski do depilacji dostępne są na rynku kosmetycznym w dwóch podstawowych wersjach tj. wosk do depilacji miękki oraz wosk twardy. 

Miękki wosk kosmetyczny, inaczej nazywany woskiem paskowym, wymaga użycia pasków fizelinowych, które po zastygnięciu wosku odpowiadają za jego usunięcie z powierzchni skóry i pozbycie się niechcianego owłosienia. Wosk miękki wykorzystuje się przede wszystkim do usuwania włosów z dużych powierzchni np. nóg, klatki piersiowej czy pleców. Ten rodzaj wosku pozwala usunąć krótkie, trudno dostępne włoski co czyni go bardzo precyzyjnym i dokładnym sposobem usuwania owłosienia. Warto jednak dodać, że depilacja woskiem miękkim może być bolesna, zwłaszcza dla osób posiadających cerę naczynkową lub wrażliwą.

Twardy wosk kosmetyczny jest zdecydowanie delikatniejszą alternatywą dla wosku miękkiego. Jego użycie nie wymaga pasków fizelinowych, dzięki czemu jest on również określany woskiem bezpaskowym. Depilacja woskiem twardym jest bezpieczna dla skóry, ponieważ tego rodzaju woski do depilacji nie potrzebują wysokiej temperatury do uzyskania konsystencji odpowiedniej do rozprowadzenia na powierzchni obszaru zabiegowego. Twarde woski kosmetyczne przeznaczone są przede wszystkim do depilacji miejsc delikatnych takich jak okolice miejsc intymnych, pachy czy twarz. 

Copyright Wieczór panieński… 2024
Shale theme by Siteturner