Czym jest kino 5D?

Czym jest kino 5D?

W zapomnienie odchodzą czasy niemego kina, czarnobiałych ekranizacji. Efekty specjalne również zaczynają być spowszechniałe dla wielu widzów. Właściciele kin znaleźli jednak możliwość urozmaicenia tej formy rozrywki. Triumfy w tej chwili święcą kina 5D. Czym są i czego można oczekiwać będąc widzem?

Kiedyś było inaczej

Niegdyś, aby w filmie pojawiła się ścieżka dźwiękowa, to konieczna była obecność pianisty, który obserwując wydarzenia na ekranie grywał odpowiednie tony. Później pojawił się kolor w ekranizacjach oraz efekty specjalne. Niezaspokojony widz chciał coś więcej, więc efekty 3D, których można doznać za pośrednictwem specjalnych okularów pozwoliły na „wyskakiwanie” kilku elementów filmu poza obręb ekranu. Jednak i to okazało się za mało dla kinomana.

Niezapomniane wrażenie w kinie 5D

To największa ilość doznań, które mogą spotkać widza na sali kinowej. Często zlokalizowane są w centrach handlowych stanowią swoisty symulator rzeczywistości. Trójwymiarowy obraz oraz efekt, ale też wielofunkcyjne krzesła, które odpowiednio zaprogramowane dostarczają dodatkowe bodźce podczas ekranizacji. Zjawiska fizyczne, atmosferyczne, wszystkie zmysły poza smakiem będą nam towarzyszyły. Poczujesz las niczym główny bohater, spadnie na ciebie deszcz, poczujesz także wibracje ucieczki przed niebezpiecznym drapieżnikiem. Staniesz się aktywnym członkiem filmu, na którym losy głównych bohaterów również będą wywierały wpływ. W Polsce powstaje coraz więcej takich miejsc, a także producenci filmowi poszerzają ofertę, z której naprawdę warto skorzystać.

Copyright Wieczór panieński… 2024
Shale theme by Siteturner